Aşk Olsun Sen Olsun

Sanır mısın yalnızım. Şimdi şu sokakta karşılar güneş gibi gülüşün. Gözünün ışığı dolar gözlerime, rüzgarın sarar ruhumu. Gittin mi sanırsın benden, ben gidebildim mi senden. Sen bende, ben sende oldukça döner hergün aşka. Hergün aşk olur.

Kocaman bir aşkın içine özlem sığmaz mı sevgili? Özlem aşkın eli olur, ayağı olur onu var eden. Elini tut yüzüne sevgili, ben oradayım. Tene ten değil sevgili, cana can gerek. Canındayım, canımdasın. Sitem edemem sana, beni benden aldığına. Ben, beni, bensizlikte sınadım. Sensizlikte hüküm süren ben, ben değildi. Kendinden geçmiş, aşktan geçmiş beyhude bir bedendi. Bilirim yüreğindeki derin sızıyı, düştüğünde kanayan dizlerini ve gözünden akan yaşı bilirim. Sevgili ben seni, ben gibi bilirim. Aldığın nefesin göğüs kafesine sığmayan yanını bilirim.

Aşk Olsun Sen Olsun

Bugün sevgililer günüymüş sevgili. Büyük büyük sevgileri sığdırmışlar bir güne, en güzel hediyeyi, bir günde alınan hediyeye sığdırmışlar. Paket paket sevgi, paket paket aşk taşımışlar bir günde. Paketlerden tek taşlı mutluluklar çıkmış, kol düğmeli ayrılıklar. Düşündüm, hangi hediye mutlu edebilir beni? Sen bende, ben sende yok olmuşken, ne verebilirsin ki bundan başka. Sen yoksan ve ben yoksam, bize başka ne dahil olabilir.

Aşkın ispatı hediyeyle midir? Varlığına şükrederim sevgili, varlığın varlığım olur. Ve gözümde görünen aksinden başka verebileceğim bir şey yoktur sana. Gözümün içine baktığında görebileceğin yalnız senin aksin olur ve ben gözlerinde gördüğümde kendimi dünyam sen olur.

Bu yazıyı paylaşmak ister misin?

Yorum Yazın

Email adresiniz yayınlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.