Ben özgürüm

Oturdum düşündüm akşam biraz lan biz ne kadar özgür bir ülkeyiz diye, gerçekten özgür olamasak bizi sürekli görmek isteyen koruma içgüdüsü ile hep yanlarında olmamızı isteyen bir polis teşkilatımız var olmazdı herhalde. Gerçi kimi koruyor orası meçhul ama bizi hep nezaretlerine alıyorlar.:)

Akşam evden çıkıp bir şişe rakı alayım desen tekel kapalı lan. Ee şimdi ne olacak rakı alamadın bira alamadın canın içmek istedi ama özgür değilsin. Yapabileceğin tek şey ya erken gidip alacaksın ya da gidip bir meyhanede içeceksin.

Sonra sinirlenecek bu sisteme küfür edeceksin dur lan bir twet atayım sosyal medyada bir şeyler karalayayım diyeceksin eleştirmek için, hah işte o zaman sıçtın demektir. Bir bakmışsın iki yanda iki polis ellerin kelepçede beni bul anne diye şarkı söylemeye başlarsın. Nerde olduğunun kim olduğunun önemi yok sabaha karşı 5 gibi polis amcamlar basar olduğun yeri terör suçlusu gibi götürülürsün.

Suçum ne deme boşuna sen biliyorsun suçunu, koskoca cihansultanı, son halife, büyük Ortadoğu’nun eş başkanına giydirmişsin yavrum daha ne olacak. Hadi bakalım geçmiş olsun soruşturma nezaret savcı terör örgütü üyeliği ve yüzlerce suçtan kitlemeye çalışacaklar normaldir savcı halife hazretlerinin savcısı.

Gazetecisin mesela vali amcam çağırmış basın toplantısı yapıyor, e sende işini yapacaksın soru soracaksın değil mi ? nah soracaksın kardeşim kime soru soruyorsun sen sor bakalım vali ne diyecek sana. Gerçi sana söylemeyecek hemen polis arkadaşlara ( çok arkadaş değiliz ama ) alın bunları alın diyecek sen sorunun cevabını nezarette alacaksın.

Arkadaşlarla toplandınız 3-5 kişi ( çapulcu ) hadi dediniz bir istiklale gidelim iki duble bir şey içeriz yada bir kahve içeriz biraz dolaşırız, nah dolaşırsın nereye dolaşıyorsun kardeşim 5 kişisiniz siz terör örgütü elamanı olarak direk gözaltındasınız. Lan siz bu ülkeyi sahipsiz mi sandınız nereye toplanıp geziyorsunuz. Tek tek gideceksiniz gideceğiniz yere orada yiyin için ne halt ediyorsanız edin yine tek tek ayrılın. Devletin polisini meşgul etmeyin boşuna gaz bombası, biber gazı harcatmayın.

Arkadaşlar sevgili dostlar bu ülkede DEMOKRASİ var, özgürlük var boşuna anarşik anarşik hareketler yapmayın. Bakın giyin üstünüze kefen ( bulamazsanız masa örtüsünden yapın ) çıkın sokaklara karışan var mı? Görün, yada çıkın meydana padişahım çok yaşa diye bağırın kimse karışıyor mu? Yada ihale yolsuzluğu yapın, devletin malını çalın, haram yeyin, düşene tekme atın bakın kimse karışıyor mu?

Mesela arkadaşları toplayıp ( nasıl yapacaksan oda ayrı bir mesele ama ) burası Laik demokratik bir ülke, biz ülkemizde gericileri, yobazları, terör örgütlerini istemiyoruz dersen hapı yuttun demektir. Hemde öyle Matrix filmindeki gibi mavi, kırmızı haplardan değil bu bildiğin jop şeklinde ve ağızdan alınmıyor 😉

Ama bak mesela topla arkadaşları girin cübbeye, sarığa İstanbul’un göbeğinde şeriat isterük, hilafet isterük diye böğür hatta yetmezse yollarda ışıd bayrakları ile konvoy yap gez dolaş şehri kimse müdahale edemez.

Yok ama illa anarşiklik yapacaksınız, neymiş efendim internet sansürü, temel özgürlükler, basın özgürlüğü ıvır zıvır işler. La az akıllı olun biz o özgürlükleri 14 yıl önce kendi ellerimizle kaybettik…

Bu yazıyı paylaşmak ister misin?

Yorum Yazın

Email adresiniz yayınlanmayacak.