İnsan Olmak

Bir damla ile geldiğimizde dönüşüm için rahime düşeriz. O karanlık güvenli yer. Sperm kuyruğu yumurtaya girmeden önce kıvrıktır, dönüş için. Kader sadece doğmak ve ölümdür. İradeni değiştirme yetin sana verilmiştir. Her şey senin elindedir. Kimseyi suçlayamaz yargılayamazsın. Her şeyi kendi elinle yapar oldurur veya mahvedersin. Karşı sadece sana ayna tutmak için yaptığın akitlerin oyuncusudur sen olabilmen için. Kaderin başlangıcı AKİTTİR, gelecekten yaptığımız. Yani teknoloji, bilim, ilim, ilahinin olduğu yerden geldik. Nereye? Söz verdiğimizi başarıyla yerine getirdik mi? Diye DÜNYAYA… Çünkü aşağıyı yukarı gibi yapacaktık. Bütün donanımlarla geldik. İçimizde kayıtlı olan ESMA-İ HÜSNALARI uygulayıp bulunduğumuz yeri cennetimiz yapacaktık… Geçmiş reankarneleri temizleyip, şimdiki yaşamdan üstümüze geçirdiğimiz gölgelerden arınıp, affederek sevgiyi çıkaracaktık.

Yaşam sadece AN’da vardır. Yani geçmiş bitmiş… Gelecek sonsuzdur… Ne var ki geçmiş göreceli biter eğer sen istersen. Oraya bağımlı yaşayan zihin seni dürter , yüklerini önüne koyar, gelecekten kaygı duyman için korkuyu paketler önüne koyar. Eğer merkezinde kalıp nötr kalırsan ne geçmiş ne gelecek seni yorar. Anda kalman senin gerçeği yaşamındır, senin olan.

İşte gen haritanda DNA da kayıtlı olan tüm alışkanlıkların yaşadıkların önce kalbine gitmekle değişime başlar. Kalbin aklı elinden tutup sorgulamaya başladığında kocaman pencere açılır. Ne yapma, olma bilinç penceresi, sonsuzdur. İnanılmaz geniştir, özgür iradenin tılsımlı ışığıdır, önündeki.

Ancak insan olmak için önce kendine doğru adım atacak. Kendine yürüyecek kendini tanıyacaksın. Bütün bilgiler sende; gelecek bilgileri, kainatın küçük halisin. Dolayısıyla dünyasın da. Bilye kadar… Dünyada ne varsa sende de var… Doğa, parazit, orman, ırmaklar dağlar., ovalar, ateş, su, toprak, oksijen, hava işte o maddi bedenin senin bahçen. Ona iyi bakacaksın. Kendine yürüdükçe kendini keşfedecek, özünün gözünü görecek, ruhunun seslenişini duyduğunda

Bilen tarafınla yani üst benliğinle ortak iş yapacaksın… İşte huzurun başlayacak… Senin olan cennetin…

Yani insan olmak için önce kendini sevecek… Karşı kıyına geçmek için kendine yürüyeceksin.

Hamdi Yılmaz

Bu yazıyı paylaşmak ister misin?

Yorum Yazın

Email adresiniz yayınlanmayacak.