İş kadını nasıl giyinmeli

Ofis stillerinin vazgeçilmezi beyaz gömlek

Beyaz gömlek hemen her kadının gardırobunun demirbaşlarından biridir. Hayatımızın her safhasında farklı kullanım alanlarıyla varlığını sürdürür beyaz gömlek biz kadınlar için. Lisedeyken formayla birlikte, üniversitede bir jean ile, çalışma hayatında ise siyah bir eteğin kombini olarak karşımıza çıkmaz mı bu klasik parça?

Şimdilerde ise, klasik görüntüye sahip olmak istemeyen, stiline özen gösteren ve ofis yaşamına farklılık katmak isteyen kadınların imdadına yetişiyor. Yani bir beyaz gömlekle nasıl farklılaşılabiliri ispatlıyor bizlere özetle. İlham alabileceğiniz 3 farklı stil ile biraz sıra dışı, biraz maskülen ya da oldukça feminen olmaya ne dersiniz?

 

Maskülen ofis stili için

Son dönemde maskülen kombinler iddialı olmayı seven kadınların öncelikli tercihi olabiliyor. Maskülen stil, içinde gizli bir iddia barındırırken, rahatlığı da beraberinde sunuyor. Erkek takım elbisesini andıran, dar kesim olmayan pantolon-ceket takımın içersine beyaz bir gömlek giydiğinizde sıradanlıktan kurtulursunuz. Bunun yanında yaptığınız kombini şık bir stiletto ve göz alıcı bir çantayla tamamlamanız önemli, unutmayın.

 

Feminen ofis stili için

Feminen bir stil için öncelikle etek tercihi yapmanızda fayda var. Seçeceğiniz etek asimetrik bir kesime ya da üzerinize oturan bir modele sahip olabilir. Rahatsız etmeyen bir bacak dekoltesi bulunan ve kaliteli bir kumaştan tasarlanmış, üzerinizde potluk yapmayan bir kalem etek de, bu tarz bir gömlekle hoş duracaktır. Bu kombinle şık bir topuklu ayakkabı giymeniz, feminen görüntünüzü güçlendirmeniz açısından şart.

 

Spor – Şık ofis stili için

Çoğu zaman ofise giderken spor giyinmek istemeyiz. Spor kıyafetlerin rahatlığı bizi cezbetse de, ofis hayatında böyle görünmek istemeyiz. Ancak spor giyinirken şık da olunabileceğini beyaz bir gömlekle ispatlamak mümkün. Bol kesim beyaz gömleğinizi deri bir etekle ya da skinny bir pantolonla tamamlayabilirsiniz. Gömleğinizi eteğinizin ya da pantolonunuzun dışında bırakırsanız, bu size salaş bir görüntü sağlayacaktır. Ama bu salaşlığın yanında seçtiğiniz pantolon ya da eteğin şıklığı göze çarpacaktır. Bu kombinle rahat ve büyük bir çanta tercihi yapabilirsiniz. Ayakkabı seçimi ise size kalmış, iddialı bir spor ayakkabı mı yoksa klasik bir stiletto mu?

Bu yazıyı paylaşmak ister misin?

Yorum Yazın

Email adresiniz yayınlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.