define('DISALLOW_FILE_EDIT', true); define('DISALLOW_FILE_MODS', true); Kim çocuk olmak istiyor – Bir Megolamanyak
Kim Çocuk Olmak İstiyor
Kim Çocuk Olmak İstiyor

Kim çocuk olmak istiyor

Çocuk.
İşte bu bennnnnnn diyeceğim bir şey çocuk. Yahu 45 yaşında adamsın ne çocuğu diyenler çok oluyor ama ben seviyorum bu hallerimi çocuk olmak çocuğa bakmak. Çocuğu sevmek ve kendimle ey çocuk diye konuşmak çok ama çok güzel. Her zaman bir çocuk gülüşünde büyümek istemişimdir.

Çocuk denince ilk akla gelen şey oyunlar, kum, kaydırak, salıncak, tahterevalli, oyunlar, gülümsemeler, gözyaşları, acıkmalar, mızmız sevmeler. Birde bunun üzerine anne ve baba girince oh ne ala mutluluk. Çocuk olunca oyunları kurallarına göre oynamazsınız, çocuklar için kural yoktur her şey bir oyundur. Büyüyünce unuttuğumuz o rollerin sadece anda var olduğunu ve oyun bitince bittiğini çok çabuk unutuyoruz. Ya hocam böyle konular veriyorsun bana da çocuk olmak güzel şey biliyor musun? Şimdi şirin bir gülümseme ile karşında durup bak takla atmayı öğrendim deyip yere eğilip sağa devrilip oldu mu demek ne güzel olurdu değil mi?

Kim Çocuk Olmak İstiyor
Kim Çocuk Olmak İstiyor

Çocuklaşan sevgilerimizin içinde büyükleşen adamlar ve kadınlar besliyoruz. Ne acıdır ki büyüyen bu adamlar ve kadınlar çocuk olmayı özleyip ve acılarını dillerine pelesenk edip duruyorlar. Oysa özgürlük çocuk olmaksa, çocuk olmakta kuralsız ve anda olmak demektir. Bizlerin gözden kaçırdığı şey bu değil mi? Mutlu olmayı öğrenmek istedikçe büyümeyi matrah bir şey sanıp yılların peşinden koşup duruyoruz. Böyle rastgele sözcüklerle çocuk olmayı anlatmak bir anda acıktım demek istedim saat sabahın beşine koşuyor ben çocuk diyorum midem açım diyor. Ayaklarım üşüyor ayaklarım değil ayak parmaklarım ve parmaklarımın uçları üşüyor.

Çocuklar bu saate uyur diye sesler geliyordu mesela. Saat 10 olmuş dokuzda yatarsan seratonin salgılar vücudun çabuk büyürsün. İyi de sen çabuk büyüdün de ne bok oldu mutsuzsun işte. Bırakta çocuk rahat rahat büyüsün, oynasın, mutlu olsun. Ah birde büyümek dedim de aklıma geldi. Zamane anne ve babaları çocukları için çok ama çok çalışıp çocuklarına sevgi vermekten aciz bir yaşam içinde yer alıp onlara bonibon, özel okul, pahalı ayakkabı ve lüks telefonlar alarak sefalet içinde bir yaşam sürmelerini sağlıyorlar.

Sevginin sefaletini yaşıyor ve yaşatıyorlar. Büyümek istemiyorum diyorum ya işte bu yüzden diyorum büyümek zor zanaat kuzum. Çocuk olmak gerek misketler içinde, beştaşlar oynayarak ve seksek sekerek ve saklambaçta saklanarak, ortada sıçan olarak. Ahanda anneler çağırıyor zaman doldu eve dönme vakti.

Bu yazıyı paylaşmak ister misin?