Neden? Sen ve Ben

Sağa sola ayrılarak insanlığından uzaklaşmak yani taraf olmak dünyaya adalet getirmez. Adil olduğunu düşünenlerin adaleti tarafında olanlara dağıtıldığı müddetçe, taraf olamayanların ve tarafsız kalanların düştüğü halleri görmezden gelenlerinde bu adaletsizlikte payı vardır.
 
Daha düne kadar komşu, dost, arkadaş olanlar bugün sadece kendilerine dayatılan siyasi kimlikler yüzünden, ayrışmaya başladı. İş bulamayan, işi kapanan, sadece kendi düşüncesine iş yaptıran ve iş veren mantık yüzünden milyonlarca insanın psikolojisi bozulmuş durumda.
 
Sadece bir düşünceye ya da inanca dair değil diye bütün insanlığa karşı işlenen bir günahın içindeyiz işin aslı. Cehennem denen şeyin dünya üzerindeki tezahürüdür bütün bu olanlar. Bugüne kadar hiç bir siyasi yapı böylesi bir ayrışmaya gitmedi.. Gitseydi eğer bugün iktidarda olup bütün ticari kanalları ele geçirenlerin hiçbiri ticaretin içinde olmazdı/olamazdı.
 
Söylenecek daha çok şey var, %15’e varan işsizlik oranları, açlık sınırının altında yaşayanlar, aldığı maaşın yarısından fazlasını, elektrik, su, telefon, ısınma ve yol parasına veren şehir yoksulları, çocuğunun bir gün gezmeye götüremeyen babalar, İstanbul’da, İzmir’de yaşayıp daha denizi görememiş yüzbinlerce çocuk (Anadolu’nun diğer bölgelerini saymıyorum bile), kapanan fabrikalar, özelleştirilip amacından farklı işlere yöneltilen devlet teşekkülleri, yüzlerce baraj yapıp doğayı katledip kocaman ülkeyi elektrik kesintilerine maruz bırakmalar ve daha niceleri…
neden-sen-ben-siyaset-komşu-arkadaş
 
Yaşanan her şeye kör kalıp biz yaptık oldu diyenler. Yap işlet devret şeklinde yapılan yolları ve köprüleri örnek gösterenler ve bunları da hizmet diye sunup alkış alanlar. Yapılan yollardan ve köprülerden fahiş fiyatla geçenler ve geçemeyenlerin yerine ödenen meblağlar. Sahi biz nereye gidiyoruz. Hangi mutlu ülkenin perileriyiz. Hangi sihirli değnek ile bütün bunlara sağır ve kör olabiliyoruz. Biz kimiz sahi. Sokakta ki Ebu Bekir, Ömer, Osman, Ali kimdi… Neden her ev ayrılaştı ve birileri de aynılaştı.
 
Neden?
Gören ERDOĞAN
Bu yazıyı paylaşmak ister misin?

Yorum Yazın

Email adresiniz yayınlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.