Tantra Koltuğu

Tantranın hikmeti

Tantra kelimesi “tan” kökünden gelir. “uzanmak”, “devam etmek”, “çoğalmak” anlamlarına gelir. Tantra “bilgiyi geliştiren, çoğaltan” anlamında kullanılır. Tantra felsefesinin Vedik yazıtlarda 2. yüzyıldan beri kullanıldığı söylenmektedir. Budizmin ve Hinduizmin bir kolu olarak doğmuştur. Tantra’da hedef vücudun haz alma yeteneklerinin yok edilmesi yerine, bilenerek ve en üst hazlara ulaşarak, bilincin aşılmasıdır. Tantra, meditasyon, yoga, nefes egzersizleri, içsel bağımsızlığın sağlanması gibi pek çok unsuru içinde barındırır. Özellikle 2. yüzyıl ile 6. yüzyıl arasında temel felsefesi ve yöntemleri geliştirilmiştir.

Tantra

Tantra nedir?
Tantra orgazm ile ruhsal memnuniyetin artırılmasını sağlayan çok eski esrarengiz bir yoldur. Eski zamanlarda Hinduzim ve Budizm inançlarında yeri olan bu inanç, Hindistan ve Tibet´te uygulanıyor.

Tantra öğretisindeki esas unsur, cinsel enerjinin yükseltilmesidir. Tantra, kadın ve erkek arasında normalde var olan cinsel enerjinin açığa çıkarılması işlemidir. Tantra öğretisinde cinsel birleşme hedef değildir. Tantra sonucunda kadın multiorgazmik bir yapıya ulaşabiliyorken, erkek de 1-1,5 saat boşalmadan sevişmeyi öğreniyor.

Tantra öğretisi kaç yaşında?
Tantra, esasında bugünden 5000 yıl geriye uzanan bir aydınlanma öğretisidir. Tantra asırlar boyu Hindistan’da yerleşik bir öğretiyken, özellikle İkinci Dünya Savaşı’ndan sonra Amerika İngiltere, Çin ve Almanya’da cinsel sorunların tedavisinde kullanılmaya başlıyor ve başarılı sonuçlar elde edildiği görülünce teknikleri öğrenmek isteyenlerin sayısı hızla artıyor.

Tantra Koltuğu

Tantra öğretisinde kadına ve erkeğe bakış nasıl?
Tantra öğretisinde kadına tanrısal, ulvi bir varlık olarak bakıldığını söyleyebiliriz. Anadolu’da Kibele’ye ya da diğer tanrıçalara baktığımızda hepsinin kadın olduğunu görebiliriz. Kadın Tantra’da neden yüceltiliyor? Çünkü kadın, erkeğe göre cinsel açıdan çok ama çok güçlü. Kadın üst üste birkaç kere orgazm yaşayabiliyorken, erkek için bu mümkün değil. Kadın doyuma rahatlıkla herhangi erkekle bile doğru notada buluşup ulaşabiliyorken, erkek için dünyanın en güzel kadınını getirseniz bile boşaldıktan sonra ereksiyon olabilmesi için 2–3 saate ihtiyacı var. Kadının tanrıçalığı işte tam da bu cinsel gücünden kaynaklanıyor ve yüceltiliyor. İşte erkekler bunu fark ettiği andan itibaren kadını ezmeye ve hor görmeye başlamıştır. Onun bu tanrısal duruşunu bu şekilde alta almaya çalışmıştır. Yani şunu rahatlıkla söyleyebiliriz ki, erkek kadının üst üste orgazm olabileceğini fark ettiğinden beri, 3000 yıldır, onu ezmektedir. Eğer kadını yüceltirseniz erkeği de yüceltmiş olursunuz, enerjiler birbirine geçer. Bugün Türkiye’de erken boşalma sorunları neden bu kadar yüksek biliyor musunuz? Çünkü kadını yüceltmiyorsunuz.

Tantra’nın kadın ve erkeğe bakış açısı

Tantra öğretisi ile ahlâk kavramı arasında nasıl bir ilişki var?
Ahlâk felsefesi tabii ki önemli. İnsanları doğru yönlendirmek gerekiyor. İnsanların cinsel fizyolojisi dünyanın her yerinde aynı… Ama yaşama şekli ve değerleri farklı. Dolayısıyla doğrularınız da farklı. Örneğin bir trafik kazası oldu iki şahit var; biri Hollandalı fahişe biri de bizim ülkemizden bir ev hanımı. Dünya üzerinde tanıdığım diğer toplumlarda o fahişeye inanılır çünkü onun mesleği o dur. Ama bizde öyle bir şey söz konusu bile değildir. Sizin ahlâklı veya ahlâksız olmanız toplumun değer yargılarına göre değişir. Bizde genelde ahlâk deyince sadece cinsellikle alakalı ahlâk akla gelir. Banka soymak, rüşvet almak, hırsızlık, bunlar ahlâksızlığa girmiyor bizim ülkemizde. Hükümetler istese de istemese de, insanların kendi evrensel değerlerinin ve ürettikleri kültürlerin süzülmesiyle meydana gelen yeni oluşumlar var dünyada. Gençlerin daha namuslu olduklarını farkındalar. Çünkü onlar her şeyden haberdar.

Kamasutra ile Tantra arasındaki farklar neler?
Kamasutra ve Tantra arasındaki farkı kısaca şöyle açıklayabilirim. Kamasutra, Tantra tekniklerinin uygulanması ve bu uygulamaya akrobasi eklenmesidir. Kamasutra’daki olay tamamen işin tekniğe dökülmüş halidir.

Çiftler yatak odasında daha tatmin edici ilişki için tantra tekniklerini uygulamaya başladı. Birkaç dakika yerine saatlerce tatmin edici seks için tantra tekniklerini deneyin.

Tantra cinselliğin hem erkekte, hem de kadında çok farklı boyutlarda yaşanmasını amaçlayan bir düşünce, eylem ve esrime sistemidir. Bu günkü modern tıbbın ve modern cinsellik teorilerinin ulaştığı noktada, 1500 yıl önce Tantristlerin cinsellikle ilgili pek çok gerçeği gördüklerine, deneyimlediklerine şahit oluyoruz. Bugün bilim son 50 yılda insan cinselliği ile ilgili pek çok farklı gerçek keşfetmiştir. Modern seks terapisi bile Tantra’dan ve Tantrik cinsellikten çok şey öğrenmiş ve bunu uygulamaya koymuştur. Örneğin Masters & Johnson’ın uyguladıkları ‘sensate focus’ (dokunmaya odaklanma) egzersizleri eski Hint ve Tantra geleneklerinden alınmıştır.

Enerjinizi, duygusal farkındalığınızı arttırıyor ve hayatın değerini anlamanızı sağlıyor.

Gece boyunca seks ve orgazm için tantrik seks öneriliyor. Tantrik seks uzmanı Cassandra Lorius, konuyla ilgili şu bilgileri veriyor; “İyi seks zaman ayırma ve özen gösterme sanatıdır. Meşgul ve stresli yaşamın bedeli ağır oluyor ve seks yaşamlarımız hızla tükeniyor. İyi şeyler yapmamız ve iyi hissetmemiz ağırlıklı olarak seks hayatımızın iyi olmasına bağlıdır.

Tantrik seks bize sonsuz bir rahatlama ve mutluluk verir. Kadınların orgazm olmasını ve duygusal olarak tatmin olmalarını garanti eder. Ayrıca erkekler uzun süre performans sağlayacak tantrik teknikleri öğrenebilir.

Tantrik seksin ilk amacı bölgesel orgazmı tüm vücudunuzda hissetmenizi sağlamaktır. Artan orgazm vücudunuzun geneline hızla yayılacak.

Tantra ilk başta size kuşku verici gelebilir ancak ön yargınızı bir kenara bırakıp deneyin ve görün. Sonunda son gülen siz olacaksınız.

Seninle evlendiğim vakit, sana ruhumun tümünü verdim
Sevdiklerimi seveceğini sandım ve sevinçlerimde sevinci bulacağını
Hazlarımda hazzı arayacağını, ey Babil’in Kızı
O vakitler sevgi doluydun, yumuşak ve nazik, şimdi ise kıskançlığınla
Korkunçsun ve şirretsin gözümün önünde çünkü zalimce
Kesip attın sevgilerimi, sana duyduğum aşk kuruyana dek.
                                                                                             Eski bir babil yazıtı

Eşinizle olan aşkın hazzın eksilmemesi için, sevginize duyduğunuz aşk kurumaması için tantra.

Bu yazıyı paylaşmak ister misin?