Olumlu Düşünme Nasıl Çalışır?

Olumlu düşünme, yaşamın parlak yanına odaklanan ve olumlu sonuçlar bekleyen zihinsel ve duygusal tutumdur.
Olumlu bir kişi, mutluluğu, sağlığı ve başarıyı öngörür ve herhangi bir engel ve zorluğun üstesinden gelebileceğine inanır.

Olumlu düşünme, herkesin inandığı ve izlediği bir kavram değildir. Bazıları onu saçmalık olarak görüyor ve onu takip eden kişileri kızdırıyor. Bununla birlikte, pozitif düşünmeyi bir olgu olarak kabul eden ve etkinliğini düşünen insan sayısı giderek artıyor. Bu konu pek çok kitap, ders kitabında da işlenerek popülerlik kazanmaktadır.

Bunu hayatında kullanmak için, varlığından haberdar olmaktan çok daha fazlasına ihtiyacınız var.  Yaptığınız her şeyde olumlu düşünme tutumunu benimsemeniz gerekir.

Olumlu Düşünme Nasıl Çalışır?

Aşağıdaki hikaye, bu gücün nasıl çalıştığını göstermektedir:
Allan yeni bir iş başvurusunda bulundu, ancak hep kendine olan güveni düşük olduğundan başaracağına inanmadı ve başarısız oluyordu.
Kendisine karşı olumsuz bir tutumu vardı ve bu nedenle, diğer başvuranların kendisinden daha iyi ve nitelikli olduğuna inanıyordu. Allan’ın aklını iş görüşmesinden önceki tüm hafta olumsuz düşünceler işgal etti, iş ile ilgili korkuları ile baş başaydı. Görüşmenin yapıldığı gün geç kalktı ve dehşetle giymeyi planladığı gömleğin kirli olduğunu, diğerinin de ütüye ihtiyaç duyduğunu fark etti. Çok geç olduğu için, kırışmış bir gömlek giyip kahvaltı yemeden çıktı.
Görüşme sırasında gergin, olumsuz, acıkmış ve gömleği hakkında endişeliydi. Bütün bunlar, zihnini olumsuz yönde etkiledi ve genel davranışı görüşme sırasında kötü bir izlenim bıraktı ve sonuç olarak korkusunu somutlaştırdı ve işi alamadı.

Jim de aynı iş başvurusunda bulundu, ancak konuyu farklı bir şekilde ele aldı. İşi alacağından emindi. Görüşmeden önceki hafta boyunca, kendine sık sık iyi bir görüşme olacağını ve bu işi alacağını telkin etti.
Görüşmeden önceki akşam, giyeceği kıyafetleri hazırladı, her zamankinden biraz daha önce uyudu ve her zamankinden daha erken uyandı. Kahvaltı etmek için yeterli zaman vardı ve daha sonra planlanan zamandan önce iş görüşmesine yetişmek için bolca zamanı vardı.
Jim iyi bir izlenim bıraktı ve işi aldı.

Bu iki hikayeden ne öğreneceğiz? Kullanılan herhangi bir büyü var mıydı? Hayır, her şey doğal bir şekilde gerçekleşti.

Olumlu Düşünme Bir Yaşam Şekli.

Olumlu bir tutum ile keyifli ve mutlu duyguları yaşarsınız. Bu, gözlere parlaklık, daha fazla enerji ve mutluluk getirir. Bütün varlığımız iyi niyet, mutluluk ve başarı yayar. Sağlığımız bile yararlı bir şekilde etkilenir. Beden dilimiz, hissettiğimiz yolu gösterir.
Olumlu ve olumsuz düşünce bulaşıcıdır.

Karşılaştığımız insanlardan bir şekilde etkileniriz. Bu, içgüdüsel olarak, bilinçaltında, kelimeler, düşünce ve duygularla ve beden dili aracılığıyla gerçekleşir.
Olumlu insanlar etrafında olmak ve olumsuz olanları kullanmak istemediğimizi merak etmiyoruz?
Olumlu olursak ve olumsuzluk yayan herhangi bir kişilerden kaçınırsak, insanlar bize yardım etmeye daha açık olur genelde.
Olumsuz düşünceler, kelimeler ve tutumlar, olumsuz ve mutsuz duygular, ruh halleri ve davranışlar yaratır. Zihin negatif olduğunda, zehirler kana salınır ve bu da mutsuzluk ve olumsuzluklara neden olur. Başarısızlık, hayal kırıklığı yoludur bu.

 

Olumlu Düşünme Talimatları ve Önerileri

Zihni pozitife doğru çevirmek için, iç tutum ve düşünceler bir gecede değişmediğinden, bazı iç işlere ihtiyaç vardır.

1. Bu konuyu okuyun, yararları hakkında düşünün ve kendinizi denemeye ikna edin. Düşüncelerinizin gücü, hayatınızı her zaman şekillendiren bir güçtür. Bu şekillendirme genellikle bilinçaltı ile yapılır, süreci bilinçlendirmek mümkündür. Fikir garip görünse bile, bir deneme yapın. Kaybedecek bir şeyiniz yok, sadece kazanmak için deneyin.

2. Düşünce şeklinizi değiştirdiğinizi fark ettikleri takdirde, başkalarının söyledikleri veya sizin hakkında neler düşündüklerini görmezden gelin.

3. Hayal gücünüzü yalnızca olumlu ve olumlu durumları görselleştirmek için kullanın.

4. İç diyaloglarında veya başkalarıyla konuşurken olumlu sözcükler kullanın.

5. Biraz daha gülümseyin, çünkü bu, olumlu düşünmeye yardımcı olur.

6. Aklınıza bir olumsuz düşünce girdikten sonra, bunun farkında olmalısınız ve negatif fikri, yapıcı bir fikir ile değiştirmeye çalışın. Yılmayın. Negatif düşünce gelirse, pozitif düşünce ile tekrar değiştirin. Sanki önünüzde iki resim varmış gibi görünüyor ve bunlardan birine bakmayı, diğerini ise göz ardı etmeyi seçmelisiniz. Zihninize kalıcı olarak olumlu düşünmeye ve olumsuz düşünceleri görmezden gelmeye öğretebilirsiniz.

7. Olumsuz düşünceleri olumlu düşüncelerle değiştirirken dahili direniş ve zorluklarla karşılaşırsanız, vazgeçmeyin, yalnızca zihninizdeki yararlı, iyi ve mutlu düşüncelerle ilgilenmeye devam edin.

8. Durumunuzun şu an ne olduğu önemli değil. Olumlu düşünün, yalnızca olumlu sonuçlar ve durumlar bekleyin. Eğer cesaretinizi iradeniz ile desteklerseniz, zihninizin düşünce şeklini değiştireceksiniz. Değişikliklerin gerçekleşmesi biraz zaman alabilir, ancak sonunda değişecektir.

Bu yazıyı paylaşmak ister misin?

Yorum Yazın

Email adresiniz yayınlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.