Radyo Dinlemeye Davet

Merhaba sevgili bilim sever okurlarım. İlk köşe yazısı yazma serüvenimde sizlerle 30.10.2015 yılında buluşmuştuk. Şu anda geriye dönük olarak baktığım zaman bu yazımla beraber 76. yazımla tekrar birlikteyiz.

Yazılarımı derin ve uzun araştırmalar sonucunda, sizlere konuları en anlaşılabilir biçimde vermeye çalışmak bu serüvendeki ilk amacımdı. Umarım bu amacıma ulaşabilmişimdir.

Bilimi yediden yetmişe herkese sevdirmeliyiz. Bildiklerimizi ve öğrendiklerimizi bizleri dinleyen herkese, karşımızdakini sıkmadan, ilgisini çekecek şekilde anlatmalıyız. Eğer böyle yaparsak, ülkemizde bilimin gelişmesinde katkıda bulunmuş oluruz.

Bilimin temelini merak oluşturur. Okudukça da merakımız artar. Merakımız arttıkça da öğrenmeye çabalarız ve araştırırız.

Köşe yazısı serüvenimde yazılarımı daha geniş kitlelere ulaştırmak için İstanbul Kemerburgaz Üniversitesi radyosunda Perşembe günleri saat 16.00’da yayın hayatıma başlamış bulunmaktayım. Keyifli sohbetleri bu sefer canlı dinlemek adına hepinizi www.radyokemerburgaz.com internet sitesi üzerinden programı dinlemeye davet ediyorum.

Hoşça kalın. Bilimle kalın.

 

(www.radyokemerburgaz.com)

(https://www.instagram.com/sametucak/)

 

30.05.2017 tarihinde Şarköy Gazetesi’nde yayınlanmıştır.

Bu yazıyı paylaşmak ister misin?