Bu sömestir tatilinde ne yapalım

Yaşasın ara tatil yaklaşıyor. Hepimizin çocukluğunda iple çektiği bu güzel tatil sürecinin sevincini artık yeni yetişen nesile bıraktık. Ancak hala o coşkuyu yaşıyor ve öğrenci arkadaşlarımızla paylaşıyoruz…

Düşündük taşındık ara tatilde neler yapılır konusunda biraz kafa patlattık.

1-Şehir dışındaki akrabalar ve büyükler ziyaret edilebilir. Onlarla bir araya gelip özlem giderilebilir.

2-Bowling ile tüm stresi arkada bırakan çok eğlenceli bir etkinlik yapılabilir.

3-Arkadaşlarla birlikte ders konuşmaksızın konforlu bir buluşma planlanabilir.

4-Sinema ya da tiyatro etkinliğine zaman ayırmaya ne dersiniz? Özellikle çocuğunuzun seveceği çocuk oyunlarının olduğu tiyatro gösterisini ya da animasyon filmleri tercih edebilirsiniz.

5-Hiç bir şey yapmayıp ailece yayılabilirsiniz. Tabi bu süreçte de “Anne, Baba canım sıkılıyor ne yapayım” demelerini de göze almanız gerekiyor. Ya da İstanbul’da iseniz çocuğunuzu Bahçelievler Doğafen Playhouse‘a götürüp orada saatlerce oyuna doymasını sağlayabilirsiniz.

http://www.oyuntak.com/
Doğafen Playhouse Çocuk Oyunevi

6-Geç saatlere kadar çizgi diziler izleyip, ertesi günü öğlen saatlerinde kalkıp gecenizi gündüzünüze karıştırabilirsiniz.

7-İşkembe çorbası içebilir, beraberinde belgesel izleyebilirsiniz.

8-Biraz mutfağa girelim bakalım ne çıkarabilirim deyip, tüm tezgahı alt-üst edip, pasta ve kek denemeleri yapabilirsiniz. Oğlunuzla özellikle yapın, geleceğin aşçı adayı olabilir.

9-Donmak sureti ile doğa yürüyüşlerine çıkabilir, bulabildiğiniz hayvanları besleyebilirsiniz.

10-Kısa süreli kurslar da alabilirsiniz. Örneğin en etkili nasıl atlatırım, onun ilgisini nasıl başka yere çekerim eğitimi… Tabi bunu çocuğunuzda alacağı için, kim güçlüyse o kazanacaktır.

11-Geleceğe yönelik nasıl bir yaşam istediğinize ve nerede olmak istediğinize dair netleşmek için huzur evi ziyareti yapabilirsiniz. Epey yardım edecektir. Zira manzaralar epey müteessir edebilir.

12-Çocuk esirgeme kurumlarını da empati yapmayı öğrenmek için mutlaka ziyaret etmelisiniz.

13-Bol bol, gerçeklerden kopmak için TV’de yalan ana haber programları izleyebilirsiniz. İnanıyormuş gibi davranmak ve kendinizi kandırmak için epey mücadele edebilirsiniz.

14-Birlikte kitap okuyabilirsiniz. Okuduğunuz kitapları arkadaşlarınızla takas yapabilirsiniz. Yeni dünyalar keşfedebilirsiniz. Belki de bir ansiklopedi okumak zamanı gelmiştir, ne dersiniz?

15-Eve çocuğunuzun bütün arkadaşlarını doldurup onu mutlu, kendinizi de balon gibi hissedebilirsiniz.

16-Çocukların bir araya gelmesi bahanesiyle komşuculuk oynayabilir, rakip annelerin hain planlarını dinleyebilir, onların dedikodularıyla yeni bir vizyon oluşturabilirsiniz.

Ve son ama en güzel alternatif aileniz ile birlikte olabilirsiniz. Zaten en masrafsız en samimi seçenektir.

Sizler için gerekli gereksiz birçok alternatif sunduk. İçinden dilediğinizi seçebilirsiniz.

Bir mEGOlamanyak iyi tatiller diler…

Bu yazıyı paylaşmak ister misin?